Teras Kapama ahşap 

Teras Kapama  Ahşap Lambiri

Teras Kapama  

Teras kapama  sade.

Teras Kapama  

Teras Kapama  Pvc lambiri

     TERAS KAPATMA


GÖNENÇ YAPI OLARAK TERAS KAPATMA İHTİYAÇLARINIZA UYGUN VE PROFESYONEL ÇÖZÜMLER ÜRETMEKTEYİZ.
FİRMAMIZ İŞİNDE UZMANLAŞMIŞ TEKNİK BİR KADRO İLE ÇALIŞMAKTADIR.

 


TERAS KAPATMA İŞLEMİ İÇİN İLK ADIM OLARAK YAPILACAK ALANIN ÖLÇÜLERİ ALINIR. ÖLÇÜLERE GÖRE TASLAK AŞAMASINDA PROJE ÇİZİLİR VE FİYAT VERİLİR. BU AŞAMADA YAPILACAK İŞLER VE KULLANILACAK MALZEME VS. HER ŞEY BELİRLENİP MÜŞTERİYE BİLDİRİLİR. DAHA SONRA İŞ SAHİBİNİN ONAYI ALINIR VE MİMAR TARAFINDAN PROJE ÇİZİLİR VE GÖRSELLER HAZIRLANIR. BU SAYEDE MÜŞTERİLERİMİZ İŞ BİTİMİNDE OLUŞACAK PROJEYİ GÖRME ŞANSI VARDIR.


BELİRLENEN TARİHTE İŞE BAŞLANILIR. MALZEME YAPILACAK OLAN TERASA GETİRİLİR. YÜSEKTE İSE VİNÇ İLE ÇEKİLİR.
BAŞLANGIÇ OLARAK ANA KÖŞE DİKMELERİ SABİTLENİR. BUNLARLA ÜST AŞIKLARIDA EKLENEREK ÇERÇEVE SİSTEM OLUŞTURULUR. ÇERÇEVE SİSTEM STATİK OLARAK YATAY VE DİKEY YÜKLERİ DENGELİ DAĞITMAKTADIR.SONRA ANA MERTEKLER SABİTLENİR.ANA MERTEKLERİN VAZİFESİ ÜSTEN GELEN MALZEME VE KAR YÜKÜ GİBİ YÜKLERİN EŞİT BİR ŞEKİLDE AŞAĞI DİKMELERE AKTARILMASINI SAĞLAMAKTADIR. ÇATI BU SAYEDE OLDUKÇA EMNİYETLİ OLUR.


ANA MERTEKLERDEN SONRA HER MERTEK ARASINA BİR TANE ARA MERTEK ATILIR.ARA MERTEKLER ÜZERİNE GELEN OSB LEVHAYI DESTEKLEMEK İÇİNDİR.
TÜM ÇATI ÜSTÜNÜ ÖRTECEK VE ALTINDA TAVAN OLUŞTURACAK ŞEKİLDE 40 CM ARA İLE KAYITLAR YERLEŞTİRİLİR. BU KAYITLAR HEM ÜZENE GELEN OSB LEVHAYI SABİTLEMEK İÇİN KULLANILACAK OLAN VİDALARA DENK GELİR  HEMDE  ÇATI ÜSTÜNDE TAMİRAT VS. İÇİN ÇIKILDIĞI ZAMAN GÜVENLİK SAĞLAR. BU SON AŞAMA İLE PROFİLLERLE OLUŞTURULAN ÇERÇEVE SİSTEM TAMAMLANMIŞ OLUR.


BU AŞAMADAN SONRA PROFİLLER İLE OLUŞTURULAN SİSTEMİN ÇATI KISMI ÖNCE OSB LEVHALAR İLE KAPATILIR.ALTINDAKİ 40 CM ARA İLE YERLEŞTİRİLEN PROFİLLERE MONTELENİR. OSB ÜZERİNE SU YALITIMI İÇİN MEMBRAN SERİLİR. BU AŞAMADA MEMBRAN SERİLMESİNDE DETAYLI BİR UYGULAMA YOLU İZLENİR. MEMBRAN ÜZERİNE ŞINGILLAR SERİLEREK SABİTLENİR VE ÇATI ÜZERİ TAMAMLANMIŞ OLUR.ÇATI ALTINDA İSE KULLANIŞLI VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜM İÇİN LAMBRİ İLE KAPATILIR. ÖNCEDEN HAZIRLANMIŞ OLAN TAVAN PROFİLLERİNE SABİTLENİR. İSTEĞE GÖRE AYDINLATMA HAVUZU ŞEKLİNDE DEKORATİF TASARIMLAR OLUŞTURULABİLİR.